Mentális fitnesz - 2. foglalkozás, Agytorna „egyszerű számokkal”

Belépés a foglalkozásba
Mentális fitnesz - 2. foglalkozás, Agytorna „egyszerű számokkal”
 Regisztráltaknak elérhető
Általános adatok
Szerző: Fekete Boglárka
Témakörök: Mentális fitnesz
Címkék: logika, matematika
Rövid leírás: Agytorna egyszerű számokkal
Célcsoport: 9. évfolyam nyelvi előkészítő
Időtartam: 45 perc
Tulajdonságok
Ajánlott évfolyam: 09. évfolyam
Ajánlott létszám: egyéni, kiscsoport (maximum 15 fő), páros
Ágazat: Turizmus-vendéglátás
Időkeret: <1 tanóra
Kompetenciák: Matematikai, természettudományi és technológiai kompetenciák
Szerző: Fekete Boglárka
Tananyagfejlesztő intézménye: ks

NoPIC
Elem címe: Agytorna „egyszerű számokkal” - Foglalkozásterv
Szerző: dr. Fekete Boglárka
Típus:    Szöveg
Mentális fitnesz - A 2. foglalkozás vázlata
Leírás:

Agytorna „egyszerű számokkal”

2. FOGLALKOZÁSTERV 

Készítette: dr. Fekete Boglárka

 

 

 

A foglalkozás célja, fejlesztési területek:

matematikai-, szövegértési kompetenciák és kognitív funkciók fejlesztése, érdeklődés felkeltése a rejtvények iránt, érvelés, vitakultúra, számolás, figyelem, koncentráció szabályalkotás, együttműködés, ön-és társértékelés

Évfolyam és/vagy csoport:

9. évfolyam, nyelvi előkészítő

A foglalkozás témája:

Agytorna „egyszerű” számokkal

Tantárgyi kapcsolat:

történelem, magyar nyelv és irodalom, matematika

Felhasznált források:

Ambrus Gabriella: Valóságközeli matematika, Műszaki Tankönyvkiadó, 2015

https://hu.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A1skereszt (2019. 07. 17.)

Horst H. Siewert: Intelligencia-tesztek, Trivium Kiadó, 1998

http://eta.bibl.u-szeged.hu/1502/1/kooperativ_modszerek.pdf (2019.07. 17.)

Nagy logikatréner, Ventus Libro Kiadó. 2009

 

 

Idő-tartam

(perc)

Az óra menete

Módszer

Munka-forma*

Eszköz

2 perc

 

 

 

2 perc

 

 

2 perc

Ráhangolódás

1.     A bemeneti mérés eredményeinek rövid értékelése

2.     A bemeneti mérés 1. feladatának részletes értékelése

3.     Kérdésfeltevés:
Mit gondoltok, a XXI. században szükség van-e arra, hogy jól tudjunk fejben számolni, illetve szükséges-e, a becslés?

 

 

 

 

 

 

 

 

beszélgető-kör

 

Cs

 

 

 

értékelőtáblázat

 

8 perc

 

3 perc

 

2perc

 

6 perc

 

 

3 perc

 

 

4 perc

 

5 perc

Jelentésteremtés

1.     Számolóiskola a XVI. században

2.     Számold ki a művelet eredményét!

3.     Csoportalakítás

 

4.     Feladat ismertetése, az egyéni feladatok kiosztás

 

5.     Az azonos feladatot megoldók csoportba rendezése

6.     Eredeti csoportba- rendezés
 

7.     Rácsháló 5 részre osztása

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szakértői mozaik

 

E

P

 

E

 

 

E

 

 

K

 

 

K

 

E

A Ries számolóiskolájában

 

Táblázat

 

csoportkártyák

 

egyéni feladatok (1-4.)

 

2 perc

 

3 perc

2 perc

Reflektálás

Pozitív visszajelzés

Csoporton belüli értékelés

Szorgalmi feladat

 

Cs

értékelő-kocka

 

Cs: csoportos, K: kiscsoportos (4-6 fő). P: páros, E: egyéni

NoPIC
Elem címe: Agytorna „egyszerű számokkal” - Tanulói példány
Szerző: dr. Fekete Boglárka
Típus:    PDF
Leírás:

NoPIC
Elem címe: Agytorna „egyszerű számokkal” - Tanári példány
Szerző: dr. Fekete Boglárka
Típus:    PDF
Leírás: